Ankara Alarko Servisi Ankaralıların Alarko marka klima, kombi, şofben ve kazan sistemlerindeki arızaları ortadan kaldırmaktadır. Firma olarak teknolojinin son imkânlarını kullanmakta ve garantili işlemler sunmaktayız. Alarko ülkemizde de sık tercih edilen bir markadır. Bu sebeple birimimiz geniş servis ağı ile her alana hizmet götürmektedir. Servis araçlarımız Ankara’da ilçe veya semt fark etmeksizin her yere dağılmış durumdadır. Alarko marka her tür cihazınız firma olarak bizim güvencemiz altındadır.

Alarko klimalarınızda da sorunlar ortaya çıktığında profesyonel yardım almalısınız. Dış ünitenin devreye girmemesi sık karşılaştığımız bir sorundur. Dış ünite devreye girmiyor ise hava çıkış kanallarının önünde bir engelleyici olup olmadığına bakmalısınız. Yüksek akım nedeniyle sigorta attırıyor ise cihazınızın kompresörü ve devreleri kontrol edilmelidir. Ankara Alarko Servisi uzman kadromuz Alarko klimanızda gerekli teknik desteği sağlamaktadır.

Alarko kombinizin esas görevi ısıtma ve sıcak su vermedir. Kombiniz sıcak su vermiyorsa öncelikle kaloriferler kontrol edilmelidir. Kaloriferler sıcaklık veriyor mu kontrol edilmelidir. Kaloriferlerde ısı var ise sorun muhtemelen sadece sıcak su ayarlarındadır. Sıcak su ayarınızı normalden 15 derece daha artırabilirsiniz. Sorun düzelmez ise Ankara Alarko Servisi çağrı merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.

Kombinizin su basıncının ideal seviyesi 1 ila 2 arasında olmaktadır. Eğer bar seviyesi 2.5 barın üzerine çıkmış ise yüksek basınç sorunu yaşanıyor demektir. Peteklerin hava alma kısımlarından mutlaka su alınmalıdır. Eğer bir sorun yaşarsanız Ankara Alarko Servisi operasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Şofbenler ise günün 24 saati sıcak su ihtiyacımızı karşıladığımız cihazlardır. Alarko ise şofbenler konusunda oldukça iddialıdır. Alevin kendiliğinden sönmesi durumu sık karşımıza çıkan bir arızadır. Müşterilerimiz şofbeni resetlemelidir yani yeniden başlatmalılardır. Hatta bunu birkaç defa yapmalarını söylüyoruz. Ancak yeniden başlatmada bir sonuç alınamıyor ise herhangi bir müdahalede bulunmayarak Ankara Alarko Servisi ekiplerimizle iletişime geçiniz.

Alarko kazan sistemleri ise markanın bir diğer kullanışlı cihazıdır. Kazanlarda motorda aşırı akım hatası sık karşılaştığımız bir durumdur. Büyük parça sıkışması nedeniyle yakıt alamama sorunu ancak profesyonel bir yardım ile onarılabilir. Bu sebeple acilen Ankara Alarko Servisi müşteri temsilcilerimizi arayarak randevu almalısınız.

Alarko cihazlar konusunda uzman bir kadromuz olduğunda aklınıza gelebilecek her sorunda ekibimizi arayabilirsiniz. Ankara’nın her bölgesine gezici araçlarımız ile ulaşmaktayız. Bu sebeple herhangi bir zaman kaybı yaşatmıyoruz.

Kurumsal hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız.  Ankara Alarko Servisi Ankara için tek numaraya sahiptir ve günün her saati ulaşılabilir. Firmamız İso 9001 belgelidir ve garanti işlem yapmaktadır. Alarko orijinal parça temini de sağlayan firmamız bu anlamda sizlere tam kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Ankara Alarko Servisi olarak Ankara’nın merkezinde ve tüm ilçelerinde Alarko marka kombi klima şofben ve kazan sistemlerinde oluşabilecek tüm arızalarınızı giderip cihazların bakım ve onarımlarını alanında uzman serifikalı profesyonel çalışanlarımızla sağlamaktayız.

Alarko marka kombilerinizde özellikle kış aylarında minimum enerji ve yüksek performans beklentiniz olacaktır. Bunun için mutlaka kombilerinizi senede en az 2 defa yaz ve kış mevsimlerine girerken Ankara Alarko Servisi yetkililerine bakım yaptırmanız yararınıza olacaktır. Kombiler yüksek teknoloji kullanılarak üretilen cihazlardır. Arızalarında da çoğu zaman servis çağırmanız gereken durumlar oluşacaktır.

Fakat kendinizin de ürünün kullanma klavuzuna bakarak halledebileceğiniz küçük pronlemlerle karşılaşabilirsiniz. Klavuzda yer alan kullanma talimatlarına sıkı sıkıya uymanızı tavsiye ederiz. Alarko kombide sesli çalışma sorunu varsa; cihazın içinde motorlu ve pervane ile çalışan parçalar olduğu için bir de kombiler devamlı performans gösterdikleri için böyle sesli çalışma sorunları yaşanabilir.

Kombinin motoruna Ankara Alarko Servisi profesyonellerinin gelip arızayı tespit etmelerini sağlayınız. Pervane aksamlarındaki sıkıntıları daha çok kombinin bakımlarını aksatmadığınız sürece yaşamayabilirsiniz. Çünkü pervanelerde biriken pislikler kombide sesli çalışmaya yol açar ve bu durum çok can sıkıcıdır. Bu sorunu yaşamamanız için kombi panellerini genleşme tankını ve fanların temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kombide su kaçağı sorunu yaşanabilir. Bu sorun daha çok cihaz tamiratı yapılırken ortam sıcaklığına göre kaynak makinesini ayarlamadan cihazın ek yerlerini yapıştırmalarından kaynaklanır. Sorunun çözümü için kendiniz uğraşmaktansa Ankara Alarko Servisine haber vermeniz yerinde bir davranış olacaktır.

Alarko marka klimalarda karşılaşabileceğiniz sorunları en aza indirmek için klimaların en az senede 2 defa bakıma sokulması gerekir. Bu bakımı profesyonel eller olan Ankara Alarko Servisi ekiplerine yaptırınız.

Klimalarda yeterli ısıtmama veya soğutmamadan tutun da klimada dekoratif boru kullanımına kadar her türlü işlemi servis personelimiz yapmaktadır. 7/24 hizmet anlayışımız ve müşterilerimize online destek hattı sunmamız servisimizin bir diğer avantajlarındandır.

Klimada bir sorunla karşılaştığınızda cihazın kullanma klavuzunda yer alan talimatlarını okuyup uygulamanızın ardındam sorun halen devam etmekteyse mutlaka Ankara Alarko Servisi profesyonellerine haber vermeniz gerekir. Çünkü cihazın iç motorunda fanlarında ve çok çeşitli aksamlarında sizlerin halledemeyeceği büyüklükte arızalar yaşanıyor olabilir. Klimanızı daha sonra oluşabilecek büyük hatalara terk etmeyin. İşi uzmanına bırakın.

Alarko marka şofbenlerde müşterilerimizin yaşadığı sorunlar genellikle cihazın yeteri kadar ısıtmadığıdır. Cihaz yeteri kadar ısıtma yapmıyorsa öncelikle şofbene gelen su basıncını dengeleyin. Ardından rezistanslarda bir sıkıntı olabileceği şüphesiyle Ankara Alarko Servisi uzmanlarından randevu alın.