Ankara Eca Servisi başkent Ankara’da sadece tek bir telefonla anında ulaşabileceğiniz Eca cihazlar konusunda geniş kapsamlı hizmet veren merkez servistir. Eca’nın kombi, şofben, klima ve kazan sistemlerine dair tüm arıza bakım ve onarım işlemleri firmamız tarafından garantili bir şekilde yapılmaktadır. Eca marka cihazlar elektrik, gaz ve su ile çalışan cihazlar olduğundan mutlaka düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadır. Parça arızası, elektrik kaçağı, su kaçağı gibi durumlar çok ciddi sorunlar ortaya çıkarabileceğinden bakımları için bizden destek alabilirsiniz.

Eca’nın birbirinden farklı modeldeki klimalar düzenli bakım isteyen cihazlardır. Özellikle havalar ısınmadan önce gerekli bakımlarının yapılması gerekir. Klimalar gaz ile çalışırlar ve belirli bir süre sonra gaz bitebilir ya da kaçak oluştuysa bu şekilde arıza çıkarabilir. Klimadaki gaz, cihazın soğutmasını sağlayan renksiz bir maddedir. Klima gaz dolumu Ankara Eca Servisi ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Eca markasının bir diğer önemli ve çok kullanılan cihazı şofbenlerdir. Şofbenler ilk kurulurken topraklama sistemine ihtiyaç duyarlar. Şofbenin fişinin takılı olduğu yerde topraklama sistemi yok ise şofbenin arıza verebilir, kontrol edilmelidir. Şofben topraklama sistemi Ankara Eca Servisi personelimiz tarafından yapılacaktır.

Eca’nın en sık kullanılan cihazlarından bir tanesi de kombilerdir. Sıcak su ve ısı ihtiyacını karşılayan Eca kombilerde kombi sirkülasyon pompası sıkışması sıklıkla karşılaştığımız bir arızadır. Kombi pompa sıkışmasını ortaya çıkaran pek çok sebep olabilir. Pompa içerisinde yabancı bir cisim kaçmış ise bu hata görülebilir. Su basımı sonrasında cihaz içerisinde hava sıkışmaya neden olmuş olabilir. Bu tip durumlarda Ankara Eca Servisi uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.

Merkezi ısıtmada sık bir şekilde tercih edilen Eca kazanlar büyük alanlar için kullanılmaktadır. Kazan sistemlerinde genellikle yakıt ile ilgili sorunlar oluşabiliyor. Yakıt geliyor ama ateşleme olmuyor ise meme büyük ihtimalle kirlenmiştir. Meme açısının da cihazda doğru yönlenmiş olduğundan emin olunmalıdır. Hava ayarı da kontrol edilmeli ve yüksek ise düşürülmelidir. Kazandaki ateşleme trafosu yanmış ise bu sorun görülebilir.  Gerekli bakımlar Ankara Eca Servisi teknisyenlerimiz tarafından yapıldıktan sonra arızaya sebep olan durum ortadan kaldırılacaktır.

Eca marka cihazlarınıza yıllık bakım ve parça değişimi de yapılmaktadır. Ankara Eca Servisi bölge merkez servisidir. Bu anlamda kapsamlı bir hizmet vermektedir. Gezici servis araçlarımız kapınıza kadar gelmektedir. Eğer arıza sorunu büyük ise tam donanımlı atölyemizde gerekli işlemleri profesyonel şekilde yapmaktayız.

24 saat çalışmalarımıza aralıksız devam etmektedir. Günün istediğiniz saatinde telefonla destek alabilir, adresinize servis talep edebilirsiniz. Donanımlı araçlarımızda Eca marka tüm yedek parça bulunduğundan anında değişim yapabilmekteyiz. İso 9001 belgeli firmamız çalışanları eğitimli ve sertifikalıdır.